FBA Home Page  FBA NOVINKY    VAŠE NOVINKY    HISTÓRIA FBA    VSTÚP DO FBA    SÚŤAŽE    SLUŽBY    PODPORA    OTÁZKY    PARTNERI    LEGAL  
FBA Home Page FBA Members Lounge
News for US News for UK News for FR News for DE News for SK
FBA Membership
Join Today
What Do I Get?
 
Members Lounge
My Account
My Profile
My News Manager
Articles
Directory
Forum
Member News
Log Out
 
Fun Content
Photo Gallery
Flair Bars List
FBA YouTube
FBA Awards
 
FBA Contacts
Board of Directors
Representatives
FBA Ambassadors
 
FBA Barstore
Competition DVDs
Flair Bottles
Tins
 
Search Website
Search Website
 
Kto FBA je a čo FBA robí Friday, 17-May-2024
Kto FBA je a čo FBA robí

Umenie Flair Bartendingu začalo okolo roku 1800 profesorom Jerry Thomasom a jeho horiacim cocktailom Blue Blazer. Používal rôzne triky so servítkami, vtipné barové triky, nalievanie z viacerých fliaš, alebo aj robenie nenáročných rutín na zabavenie zákazníka. Flair Bartending je jednoducho urobený vyšší level z Vašeho barového servisu a zabavenie Vašeho zákazníka ako on sám chce. Športový Flair Bartending sa vyvíja oveľa neskôr.

V roku 1997 na najväčšej súťaži toho času QUEST v Orlande na Floride v USA sa malá skupina extrémne vášnivých a talentovaných barmanov rozhodli spolupracovať na zorganizovaní sa a zjednotení 800 rôznych súťaží po celom svete. Mnoho z nich bolo miestnych udalostí, alebo krajské súťaže. Touto snahou sa zrodila Flair Bartenders Association ( FBA ) a okamžite sa stala globálne najrýchlejšie rastúcim členským združením v odvetví.

Od vtedy sa FBA rozrastala do najväčšej a najrešpektovanejšej flairovej organizácie na svete. FBA je celosvetovo uznávaný orgán a nepopierateľnou autoritou v športe Flair Bartendingu. So vzniknutím FBA Pro Tour sme dali tomuto športu bodovú súťaž aby barmani mohli súťažiť počas roku na celom svete pod kontrolou Tour Championship.

Členovia FBA pracujú vo všetkých typoch klubov, pubov, reštaurácií, barov, od malých miestnych cocktailových až po hlavné bary v dovolenkových rezortoch a kluboch. Členovia FBA sú taktiež top barmani a tréneri z medzinárodných organizácii ako TGI Fridays, Planet Hollywood, Hard Rock Cafe, House of Blues, Baja Beach Club, Chili's, Applebee's, Jack Astor's a ďalšie.

FBA barmani propagujú bezpečnosť a spoločný prístup vzdelávania a robenia flairu a iné predvádzanie štýlov bartendingu, uvedomenie, že keď je veľa práce tak to nie je ideálny čas a miesto na nič viac ako robenie základného Working Flairu. Barmani FBA sa zameriavajú  v prvom rade na obsluhu a na predaj a v druhom rade na Flair. Preto tvrdo pracujeme aby sme spravili a propagovali špeciálne exibičné podujatia a súťaže, aby sme ukázali naše zručnosti a talent mimo práce.

"Service First | Flair Second | Competition Always"FBA Headquarters
Flair Bartenders' Association, Inc.
104 E. Fairview Ave. #283
Meridian Idaho 83642-1733
United States
(Toll Free) 877.794.9446
General e-mail: info
www.barflair.org